نمایشگاه عکسهای استاد “ساسان مویدی” در نگارخانه رضوان مشهد

متن ورودی نمایشگاه عکس های ساسان مویدی به قلم سمیه عرفانی
دسامبر 30, 2019
مستر کلاس داستان گویی در مجموعه عکس مستند با حضور استاد ساسان مویدی
ژانویه 9, 2020

نمایشگاه انفرادی عکسهای “ساسان مؤیدی” از مجموعه عکاسان جنگ عراق علیه ایران، به همت کانون عکس انجمن سینمای جوانان مشهد در نگارخانه رضوان مشهد برگزار گردید.

نمایشگاه آثار “ساسان مویدی” از مجموعه عکاسان جنگ عراق علیه ایران، شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸ همزمان با جشن امضای کتابِ آثار ایشان در نگارخانه رضوان مشهد واقع در خیابان کوهسنگی ۱۷، شماره ۱۶ گشایش یافت.

کتاب مؤیدی در برگیرنده ۱۲۶ عکس با محوریت هشت سال دفاع مقدس در سال‌های ۱۳۵۹ تا ۱۳۶۷ است که توسط نشر انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس در دو قطع جیبی و خشتی به ‌صورت مشابه منتشر شده و از مجموعه کتاب‌های عکاسان جنگ به شمار می‌رود.

مهاجرت موقت شهروندان تهرانی به شهرهای دیگر به دلیل موشک‌باران بی‌رحمانه مناطق مسکونی توسط ارتش بعث عراق (سال ۱۳۶۶)، اجساد رها شده قربانیان بمباران شیمیایی حلبچه در اطراف شهر(سال ۱۳۶۶)، مانور مقابله با حملات شیمیایی در سطح محلات تهران(سال ۱۳۶۷)، زندگی مردم در پناهگاه‌های گروهی مدارس و مؤسسات دولتی برای محافظت از حملات موشکی عراق(سال ۱۳۶۶)، بدرقه نیروهای داوطلب اعزام به مناطق جنگی توسط مردم و خانواده‌ها (سال ۱۳۶۴)، عملیات جست‌وجو و نجات مصدومین حملات هوایی توسط مردم و نیروهای امدادی در مناطق مختلف تهران (۱۳۶۶ و ۱۳۶۷) و انتظار مردم در مقابل منزل یکی از آزادگان برای دیدار با وی(سال ۱۳۶۹) برخی از موضوعات آثار این نمایشگاه عکس بود.

ساسان مؤیدی متولد سال ۱۳۳۸ در تهران، عکاسی خود را از سال ۱۳۵۵ در روابط عمومی تلویزیون آغاز کرده است.

دریافت لوح زرین به عنوان عکاس برگزیده هشت سال دفاع مقدس ۱۳۶۸ و چاپ چندین کتاب عکس مانند پنجاه روز از جنگ، ۴۸ ساعت حلبچه، طراحان فرش ایران و سیمای صنعت مازندران و برگزاری بیش از ۳۸ نمایشگاه انفرادی، بخشی از فعالیت‌های حرفه‌ای این عکاس کشور است.

لازم به ذکر است که این آثار برای سومین بار پس از تهران و قزوین در مشهد مقدس از یکم تا چهارم دی ماه به نمایش در آمد.

با سپاس از حضور و استقبال اساتید عزیز عکاسی، نمایندگان و مدیران شورای اسلامی شهر مشهد، اداره کل ارشاد خراسان رضوی، سازمان فرهنگی شهرداری و انجمن راویان فتح رضوی.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *